CAN KADEROĞLU

Özgeçmişi

1989 Altındağ doğumluyum, Çubuk nüfusuna kayıtlıyım. İlk ve orta öğrenimimi Çubuk İlçesinde gerçekleştirdim. Lisans eğitimimi Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih–Coğrafya Fakültesi Antropoloji bölümünde tamamladım. 2015 yılında Ankara Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezinde İnsan Kaynakları Yönetimi üzerine eğitim aldım. Selçuk Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünde Siyasal İletişim ve Halkla İlişkiler alanında yüksek lisansımı tamamladım. Ayrıca Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler Bölümünde öğrenim hayatıma devam etmekteyim.

2004 -2007 lise yıllarında Çubuk’ta Cumhuriyet Halk Partisi Lise Komisyonunu kurarak Gençlik Kolları sorumluluğunu üstlendim. Aynı dönemde Atatürkçü Düşünce Derneği Genlik Komisyonu Başkanlığı görevini yürüttüm.

2013 yılında Fikir Kulüpleri Federasyonu’nun kuruluşunda bulundum, MYK üyeliği ve Ankara İl Başkanlığı görevini üstlendim. Aynı dönemde ilçede Çubuk Gençlik Kültür Derneği’ni kurdum ve başkanlığına devam etmekteyim. Halen Ankara, Çankırı ve Kırıkkale yöre köylerinin oluşturduğu Aydos Dernekler Federasyonunun genel sekreterliğini ve örgütlenmeden sorumlu genel başkan yardımcılığı görevini sürdürüyorum.

6 yöre federasyonunun birleşerek kurduğu Ankara’nın en büyük demokrat hemşehri birliği olan Anadolu Güç Birliği Konfederasyonu ANAGÜÇ’ün kurucu üyesiyim.

2019 yılı yerel seçimlerinde Çubuk İlçe örgütünün isteği, İl örgütünün onayı ve CHP Parti Meclisi’nin kararıyla Ankara’nın en genç Belediye Başkan Adayı oldum. Yaklaşık 20 gün sahada çalıştıktan sonra ittifak lehine adaylıktan çekildim.

Angara Gazetesi, Politikyol, Ufuk Gazetesi, Genç Gazete, OdaTV, Politus gibi çeşitli yayın organlarında yazılarım yayımlandı.

2015-2016 yılları arasında dünya genelinde hizmet veren bir dershanenin yayın koordinatörlüğünü yaptım.

2016 yılından bu yana yaklaşık 7 yıldır Cumhuriyet Halk Partisi Yerel Yönetimler Biriminde çalıştım.
 

Evliyim.